25 sierpnia 2021
Są dobre wiadomości i są takie, które łamią serca...
Sierpień był dla nas straszny, straciliśmy na zawsze naszą przecudowną Muriel, która odeszła od nas nagle...
Muriel zawsze będzie spała w naszych sercach....

15 kwietnia 2021
W naszej hodowli zamieszkała nowa gwiazda Angela of Wesołki*PL. Ta przecudowna misia jest naszą wnuczką, jej matką jest Parissa Fille Montegri*PL, córka naszej pięknej Adorii. .

7 lutego 2021
W Montegri przyszły na świat pierwsze kocięta w tym roku. Możemy cieszyć się piątką ślicznych maluszków. Po więcej informacji zapraszamy do zakładki kocięta.

20 grudnia 2020
Kończy się trudny dla wszystkich rok, rok, w którym musieliśmy zrezygnować z wielu normalnych aktywności.
Mamy nadzieję, że nowy bedzie spokojniejszy i bezpieczniejszy.
Zapraszamy do zaglądania na nasz FB i Instagram - codziennie publikujemy tam nowe zdjęcia z życia naszych kotów. .

1 lipca 2020
Bieżący rok jest dla naszej hodowli inny niż dotychczasowe lata. Ze względów bezpieczeństwa od początku roku zrezygnowalismy z wyjazdów na wystawy.
Skupiamy się na kotach, na narodzinach nowych miotów. Maluszki urodzone na początku roku mieszkają już w swoich nowych domach. Niedługo odjedzie nasz kremowy jedynaczek Wandil. Rosną kolejne maluchy.
Zapraszamy do zaglądania na nasz FB i Instagram - codziennie publikujemy tam nowe zdjęcia z życia naszych kotów. .

20 listopada 2019
W ubiegły weekend nasze koty brały udział w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Łodzi. To były bardzo udane dwa dni dla naszej hodowli :)
Dużo radości przyniosły nam sukcesy naszych dwóch niebieskich szylkretek.
W sobotę niewiele ponad roczna Elysia wygrała Best In Variety Total - najlepsza niebieska szylkretka wystawy.
W niedzielę ten zaszczyt wygrała nasza młodziutka Kalinda - ma ona dopiero 4 miesiące, a pokonała wszystkie szylkretki, w tym utytułowane dorosłe kotki zdobywając medal Best in Variety :)
Cudownie zaprezentował się także nasz młody kocurek Umberto Dommely*PL, który w niedzielnym wystawowym dniu pokonał dużą i silną konkurencję w niebieskich kociakach, wygrywając BIV - najlepszy niebieski kociak wystawy. Umberto wygrał też nominację do finału wystawy, statecznie wygrywając Best In Show! - najlepszy kociak wystawy w kategorii 3.
Jesteśmy bardzo dumni z naszych kotów, to kolejne ważne sukcesy dla hodowli Montegri*PL.

19 października 2019
Okres wakacyjny i jesień upłynęły nam na ogromnej pracy związanej z narodzinami i wychowaniem kociąt. Wiekszość kociaków zamieszkała już w swoich nowych domach. Mamy jeszcze dostępne kocurki: kremowy, niebieski i liliowy.
Więcej informacji o nich znajdziecie w zakładce kocięta.

15 maja 2019
Nasze śliczne kocurki z miotu "H" rosną nam ładnie, a za kilka dni powitamy na świecie następne kociątka. Tym razem mamusią zostanie nasza urocza Harriett.
Zapraszamy do zagladania nie tylko na naszą stronę www, ale także na profil hodowli na instagramie i na fejsbuku. Zamieszczamy tam dużo nowych zdjęć i informacji z życia naszych kotów.
Odnośniki do adresów znajdziecie w zakładce kontakt.

20 marca 2019
W hodowli zawsze jest dużo pracy i zawsze dużo się dzieje. Ten rok rozpoczał nam się właśnie pod takim znakiem :) Do nowych domów wyjechały koteczki z miotu "E", na świat przyszła jedynaczka Gloria, dokonaliśmy też kilku ważnych zmian w naszym hodowlanym stadzie. Szczęśliwie wszystko układa się dobrze, koty są zdrowe, a my mamy wiele nowych planów :)

10 grudnia 2018
Koniec listopada i poczatek grudnia to czas ostatnich dwóch wystaw w tym roku. Na Warszawskiej wystawie zadebiutowała nasza niebieska gwazdeczka Adoria , która przy ogromnej konkurencji wygrała Best In Variety (najlepszy niebieski kociak wystawy) oraz Nominację do Best In Show. Pokazaliśmy tam też fantastycznego kociaka, kremowego Xanadu, który bedąc jeszcze przecież w wieku kocięcym wygląda jak dorosły kocur :) W łodzi natomiast nieźle zaprezentowały się nasze szylkretki Olympia i jej córka Octopussy. Każda z nich wygrała po jednym Best In Variety :) Cieszymy się, że nasze niebieskie szylkretki sa tak doceniane przez sędziów na wystawach.

24 października 2018
W tym dniu na swiecie pojawiło się pięć córeczek naszej kochanej Libi. I wszystkie jak na zamówienie :) w kolorze niebieski szylkret.

29 sierpnia 2018
To pracowity rok dla naszej hodowli, od jego początku na świat przyszła gromadka ślicznych kociątek. Niektóre mieszkają już w swoich nowych domach, niektóre są tuż tuż przed przeprowadzką, a najmłodsze maluchy muszą dorosnąć. Zapraszamy do zakładki kocięta, znajdują się tam informacje o aktualnych miotach i dostępnych małych brytyjczykach.

24 kwietnia 2018
W miniony weekend nasze koty brały udział w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Łodzi. Jesteśmy zadowoleni, bo wystawa się udała. Nasza śliczna kremowa Himalaya Vabank*PL wygrała Best In Variety (najlepszy kot kremowy wystawy) oraz Nominację do Best In Show. A nasz kremowy kocur Praline wygrał natomiast dwa certyfikaty do tytułu Champion.

8 kwietnia 2018
Dzisiaj przyszły na świat cudowne kociątka z miotu na literkę W. Rodzice kociąt to Iness Dommely*PL i GIC Raider Johnny, CZ. Maleństwa rosną nam pięknie.
Osoby zainteresowane rezerwacją zapraszamy do odwiedzenia zakładki "kocięta".

27 luty 2018
Za nami kolejna Miedzynarodowa Wystawa Kotów rasowych na warszawskim stadionie. Wróciliśmy z niej z kolejnymi sukcesami naszych pięknych kotek. Nasza piękna, duża Olympia w sobotę wygrała Best In Variety Total (najlepsza niebieska szylkretka wystawy). Drugiego dnia tytuł Best In Variety warszawskiej wystawy pozostał wprawdzie w rodzinie Montegri, ale tym razem wygrała go młodziutka Octopussy, córka Olympi. Octopusia pokonała mamę i inne konkurentki i została przez sędziego wybrana najpiękniejszą niebieską szylkretką wystawy niedzielnej.

21 styczeń 2018
nasza pierwsza wystawa w nowym roku - 20-21 stycznia Warszawa - i od razu cieszące nasze serca sukcesy naszych pięknych koteczek. Największy odniosła nasza młoda gwiazda Octopussy, która dwukrotnie wygrała Best In Variety Total (najlepsza niebieska szylkretka wystawy), nastepnie w ogromnej konkurencji wygrała Nominację do Best In Show. Nie posiadaliśmy się z radości, kiedy oglądaliśmy ją w finale wystawy - tam też pokonała swoje piekne konkurentki i wygrała Best In Show!!!! Ten sukces Octopussy powtórzyła także drugiego dnia wystawy. Jesteśmy ogromnie dumni.
Były z nami też Elodia, Rosalinda, Olympia i Himalaya - każda z nich pokazała się z najlepszej strony, pokonując konkurencję i zdobywając miejsca pierwsze i certyfikaty.

3 styczeń 2018
Nowy rok w naszej hodowli rozpoczęliśmy narodzinami trzech cudnych liliowych księżniczek, córeczek Zazulki i Prado. Są piękne, są słodkie, nie możemy się na nie napatrzeć :)

5 listopad 2017
Na wystawie w Łodzi nasza urocza niebieska szylkretka Orinda po raz 10 w swojej karierze wygrała Best In Variety - najlepsza niebieska szylkretka wystawy. Tym samym Orinda zdobyła prestiżowy tytuł Distinguished Variety Merit. Jesteśmy dumni, ponieważ to już drugi taki tytuł w hodowli Montegri. Pierwszy, w ubiegłym roku, zdobył brat Orindy, nasz piękny utytułowany Oktawian :)

28 października 2017
Wraz z trzema kotami z naszej hodowli braliśmy udział w Światowej Wystawie Kotów Rasowych w Holandii - World Show 2017 Haga, Rijswijk. Nasza brytyjska reprezentacja to: NW SC Oktawian Fils Montegri*PL DVM, DSM, niebieska szylkretka GIC Olympia Fille Montegri*PL oraz niebieska SC Hannelore Fille MOntegri*PL. Oktawian i Hannelore wygrali na tej wystawie Honor Prize, natomiast Olympia wygrała miejsce pierwsze w swojej klasie i certyfikat CACS. Nasze koty bardzo się podobały zarówno sędziom, jak i hodowcom z całego świata.

10 października 2017
W naszej hodowli pojawiła się nowa koteczka. Ma na imię Himalaya, urodziła się w polskiej hodowli Vabank*PL Sylwii Łysakowskiej. Himalaya to koteczka kremowa, jest prześliczna i dzięki niej w Montegri będą się rodzić malutkie kremowe cuda. Oczywiście musimy na to jeszcze długo poczekać, bo Himalaya jest młodziutka :)

10 września 2017
Tym razem, po dłuższej nieobecności na wystawach pojechaliśmy ze swoimi kotami na wystawę do Wrocławia. Wróciliśmy do domu z ogromnymi sukcesami naszego kocura Oktawiana. Jego lista wygranych na tej wystawie jest długa :)Oktawian wygrał Best Of Best 3 - jeden z czterech najlepszych kotów na całej wrocławskiej wystawie, wygrał też Best In Show cat.3 - najlepszy kocur kategorii 3, wygrał Best In Special BSH Show - najlepszy kot brytyjski specjalistycznej wystawy kotów brytyjskich i wygrał Best In Variety - najlepszy dorosły niebieski brytyjczyk wystawy

23 stycznia 2017
Polska Federacja Felinologiczna "Felis Polonia" (FPL) ogłosiła wyniki Rankingu Kotów National Winner 2016.
Nasz Oktawian jest jednym ze zwycięzców tego rankingu i odtąd może poszczycić się tytułem National Winner 2016.

20 grudnia 2016
Ostatni miesiąc tego roku i ostatnie dwie wystawy. W Warszawie sukces naszych szylkretek niebieskiej szylkretki Olympii i liliowej szylkretki Emeli - obie wygrały Best In Variety. Na tej wystawie miał miejsce też fajny występ Oktawiana w telewizji TVN - gdzie pokazał się obok uroczej Doroty Gardias. To nie był jego pierwszy występ w telewizji i ponownie okazalo się, że nasz kocur czuje się świetnie nie tylko na wystawach, ale także przed kamerami telewizyjnymi :) nie wie co to trema :) Byliśmy też w Pradze, gdzie aż trzy nasze koty wygrały Nominacje do Best In Show, a Oktawian i Muriel mają na koncie dodatkowo wygrane Best In Variety. To już koniec bardzo pracowitego roku, bogatego w sukcesy, które osiągnęły nasze piękne koty. Jesteśmy z nich dumni i to nie tylko z ich urody, ale też z cudownych charakterów, dzięki którym elegancko i ze spokojem prezentowały się na wystawach.

3 października 2016
Wystawa we Wrocławiu to dla nas szczególny powód do dumy, ponieważ zorganizowano tam dodatkowo Specjal British Show specjalną wystawę dla kotów brytyjskich. Jak się okazało mimo ogromnej konkurencji wśród kotów brytyjskich na tej wystawie, nasze koty zdobyły ogromne uznanie sędziów. Emeli i Oktawian wygrali nominacje do Best In Show Secjal British. Natomiast całą brytjską wystawę specjalistyczną ostatecznie wygrał Oktawian zdobywając tytuł Best Of Best Specjal Bri Show! - najlepszy brytyjczyk Specjal Bri Show, otrzymał też wyjątkowo piękne rozety i puchary. To nie był jednak koniec sukcesów Oktawiana we Wrocławiu :) Na ogólnej wystawie kotów rasowych wygrał Best In Variety - najlepszy niebieski brytyjczyk wystawy, następnie była wygrana Best In Show cat.3 i ostatecznie ukoronowanie wystawy - Oktawian wygrał BEST OF BEST III - jeden z czterech najpiękniejszych kotów całej wystawy we Wrocławiu!!!

26 września 2016
Za nami dwie kolejne wystawy w Warszawie i Bydgoszczy i kolejne sukcesy naszych kotów. Oktawian na warszawskiej wystawie wygrał swój kolejny Best In Show, młodziutka Emeli dwukrotnie wygrała Best In Variety - najpiękniejsza liliowa szylkretka wystawy. A liliowa Zazula, córka Oktawiana po wygranej na tej wystawie może się poszczycić tytułem Champion! W Bydgoszczy natomiast pięknie pokazała się nasza niebieska szylkretka Orinda, która dwukrotnie wygrała Best In Variety Total - najpiękniejsza niebieska szylkretka wystawy!

9 sierpnia 2016
Na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Sopocie, w dniach 6-7 sierpnia nasz kocur Oktawian odniósł spektakularny sukces. Dwukrotnie wygrał Best In Variety - najpiękniejszy dorosły niebieski brytyjczyk wystawy. Dwukrotnie wygrał Best In Show kategorii trzeciej (najlepszy dorosły kocur wystawy kategorii trzeciej) i to głosami wszystkich sędziów!!! A najważniesze, że Oktawian dwa razy wygrał finał wystawy - BEST OF BEST I - najlepszy kot na całej sopockiej wystawie.

6 czerwca 2016
Na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Krakowie, w dniach 4-5 czerwca nasz piękny niedźwiadek Oktawian odniósł ogromny sukces. Wygrał Best In Variety - najpiękniejszy dorosły niebieski brytyjczyk wystawy. Dwukrotnie wygrał Best In Show kategorii trzeciej (najlepszy dorosły kocur wystawy kategorii trzeciej) i to głosami wszystkich sędziów!!! No i finałowe zaszczyty: Oktawian dwukrotnie wygrał BEST OF BEST III - trzeci najlepszy kot na całej krakowskiej wystawie.

10 maja 2016
Na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Skierniewicach bardzo duży sukces odniosła nasza nowa koteczka, młodziutka PL* Gotham Funky Violin. Violinka wygrała tam Best In Variety - najpiękniejszy niebieski kociak wystawy. Wygrała też Nominację do finału wystawy, ostatecznie wygrywając także ten finał - Best In Show kitten 4-7, w kategorii 3 - co oznacza, że została wybrana przez sędziów najlepszym kociakiem całej wystawy, w grupie wiekowej 4-7 miesięcy, w kategorii trzeciej.

21 marca 2016
Kolejna udana wystawa za nami - tym razem w Szczecinie. Wszystkim naszym kotom poszlo na tej wystawie bardzo dobrze, a niebieski kocur Oktawian wrócił z największymi sukcesami. Po raz kolejny Oktawian wygrał Best In Variety - najlepszy dorosły niebieski brytyczyk wystawy. Potem przy bardzo mocnej konkurencji wygrał Nominację do Best In Show, czyli do finału wystawy. A będąc w tym finale Oktawian wygrał Best In Show Opposite Sex!!!
Na szczecińskiej wystawie nasz piękny kocur zasłużył jeszcze na specjalną nagrodę, którą był piękny puchar, osobiste wyróżnienie przygotowane przez jedną z sędziów - panią Annę Wilczek - nagrodę dla najpiękniejszego kota :)

9 marca 2016
W Montegri zrobilo się kolorowo, ciasteczkowo i pysznie :) Na świat przyszły kociątka Hannelore i Prado - bardzo kolorowy miocik na literkę "E".

29 lutego 2016
Z końcem lutego, w Warszawie nasze koty pieknie rozpoczęły wystawowy rok :)
Cała trójka, którą zabraliśmy na tę wystawę wróciła z sukcesami. Niebieska szylkretka Olympia wygrała Best In Variety - najlepsza dorosła niebieska szylkretka wystawy. Olympia wygrała tez Nominację do Best In Show. Nasza słodka niebieska Muriel tez wygrała BIV, ale wśród wszystkich kotów w kolorze niebieskim, tych dorosłych i kocich dzieci - została uznana tym samym przez sędziego za najlepszego niebieskiego brytyjczyka wystawy!!! :) Muriel tak jak Olympia wygrała też Nominację do Best In Show. Ale największy sukces na tej wystawie odniósł nasz piękny Oktawian, który wygrał finał wystawy - Best In Show!!! - najlepszy kocur dorosły w kategorii 3.
Naprawdę piękny poczatek roku :)

29 stycznia 2016
W naszej hodowli przywiązujemy szczególną wagę do tego, aby nasze koty były zdrowe. Dlatego oprócz jak najlepszej, codziennej opieki nad nimi, wykonujemy wszystkie potrzebne badania, które mają wykluczyć wady i choroby.
Jednym z najważniejszych jest badanie serc w kierunku kardiomiopatii przerostowej serca, tzw HCM (hypertrophic cardiomyopathy). Wszystkie koty z Montegri są systematycznie badane w klinice VETcardia, przez doktora Rafała Niziołka.
W styczniu przebadaliśmy trzy kolejne serduszka: naszego liliowego kocura Prado, niebieskiej koteczki Muriel i niebieskiej szylkretki Olympii. Wyniki badań jak zwykle były bardzo dobre! W opinii pana doktora nasze koty mają piękne serca :)

30 listopada 2015
Nasze koty w pięknym stylu zamknęły wystawowy rok. Na ostatniej w tym roku Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych, odbywającej się w Warszawie w dniach 28-29 listopada, zaprezentowały się: niebieski kocur Oktawian, niebieska szylkretka Orinda i liliowy Prado.
Cała trójka osiągnęła bardzo dobre wyniki przy licznej i silnej konkurencji.
Oktawian dwukrotnie wygrał miejsce pierwsze Ex1 i dwa certyfikaty CACS do tytułu Supreme Champion. W obydwa wystawowe dni Oktawian wygrał BIV - najpiękniejszy dorosły niebieski brytyjczyk wystawy.
Ponadto Oktawian dwukrotnie wygrał Nominację do Best In Show.
Nasza piękna Orinda dwukrotnie wygrała miejsce pierwsze Ex1 i dwa certyfikaty CAGCIB do tytułu Grand International Champion. Do tego na sobotniej wystawie wygrała BIV Total - najpiękniejsza niebieska szylkretka wystawy, a potem jeszcze wygrała Nominację do Best In Show.
A nasz liliowy kocur Prado Jewel Sapphire oprócz tego, że dwukrotnie wygrał miejsce pierwsze Ex1 i dwa certyfikaty CAGCIB do tytułu Grand International Champion,
to na wystawie niedzielnej wygrał jeszcze BIV - najpiękniejszy dorosły liliowy brytyjczyk wystawy, oraz Nominację do Best In Show.

17 września 2015
Na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych zorganizowanej w Warszawie, w dniach 12-13 września przez klub Jedynka, nasz piękny Prado Jewel Sapphire dwukrotnie wygrał miejsce pierwsze Ex1 i dwa certyfikaty CAGCIB do tytułu Grand International Champion.
Do tego na wystawie niedzielnej Prado wygrał BIV Total - najpiękniejszy liliowy brytyjczyk wystawy. Prado bardzo się podobał sędziom i publiczności, wśród której zyskał wielu nowych fanów.

19 sierpnia 2015
Dziś na świat przyszły kociątka z miotu na literkę "Y". Rodzicami szczęśliwej siódemki zostali Muriel i Prado. Wszystkie kociątka są zdrowe i piękne. Wiecej informacji w zakładce kocięta.

22 czerwca 2015
Z Międzynarodowych Wystaw Kotów Rasowych organizowanych w Krakowie oraz tydzień później w Viničné na Słowacji nasze koty przywiozły nowe sukcesy i nowe tytuły. Niebieska koteczka Muriel wróciła ze Słowacji z tytułem Champion, tak samo nasza niebieska szylkretka Olympia. Natomiast Hannelore na wszystkich tych wystawach wygrywała kolejne certyfikaty do najwyższego tytułu, jakim jest Supreme Champion, a w Krakowie dodatkowo wygrała BIV i dwukrotnie wygrała Nominację do Best In Show.
Kocury Prado i Oktawian pojechały z nami tylko na wystawę do Viničné.
I tak liliowy Prado wrócił stamtąd z tytułem International Champion, a Oktawian z tytułem Grand International Champion
Nasz piękny Oktawian ucieszył nas szczególnie swoimi sukcesami, bo oprócz tytułu wygrał BIV Total - co oznacza, że został uznany przez sędziego za najpiękniejszego niebieskiego brytyjczyka całej wystawy. Oktawian pokonując silną konkurencję wygrał także Nominację do Best In Show.
Nasze koty podobały się sędziom, zdobywając ich uznanie, to nas bardzo cieszy.

11 maja 2015
Na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych zorganizowanej przez łódzki Supreme Cat Club w dniu 9 maja w Skierniewicach, nasza niebieska koteczka Muriel Fille Montegri*PL odniosła bardzo duży sukces.
W pierwszym etapie Muriel pokonała dwie konkurentki wygrywając miejsce pierwsze Ex1 i certyfikat CAC do tytułu Champion.
Następnie Muriel wygrała BIV Total - co oznacza, że sędzia (Helene Lis ze Szwecji) uznała ją za najpiękniejszego niebieskiego brytyjczyka całej wystawy.
W kolejnym etapie Muriel wygrała Nominację do Best In Show, pokonując piękne dorosłe koteczki innych ras.
Jesteśmy bardzo dumni z naszej Muriel, szczególnie, ze konkurencja, którą pokonała na wszystkich etapach wystawy była bardzo silna.

17 marca 2015
Ranking Polskiego Klubu Kota Brytyjskiego "Britania", który podsumował osiągnięcia wystawowe klubowych kotów dał nam kolejne, ogromne powody do dumy z kotów urodzonych w naszej hodowli.
W tym rankingu na czołowych miejscach znalazło się aż pięć kotów urodzonych w hodowli Montegri*PL.
IC Oktawian Fils Montegri*PL - pierwsze miejsce w kategorii "Kocury dorosłe"
GIC Intan Fils Montegri*PL - drugie miejsce w kategorii "Kocury dorosłe"
GIC Hannelore Fille Montegri*PL - pierwsze miejsce w kategorii "Kotki dorosłe"
IC Orinda Fille Montegri*PL - drugie miejsce w kategorii "Kotki dorosłe"
Oktawian Fils Montegri*PL - pierwsze miejsce w kategorii "Kocięta i młodzież (klasy 11-12)"
Orinda Fille Montegri*PL - drugie miejsce w kategorii "Kocięta i młodzież (klasy 11-12)"
Muriel Fille Montegri*PL - trzecie miejsce w kategorii "Kocięta i młodzież (klasy 11-12)"
wyniki rankingu zamieszczone na stronie PKKB "Britania"

23 lutego 2015
W dniach 21-22 lutego w Warszawie na Stadionie Narodowym nasz klub EKKR zorganizował Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych, w której brały udział także dwa nasze kocury Prado Jewel Sapphire oraz Oktawian Fils Montegri*PL.
Prado na tej wystawie rozpoczął swoją karierę w klasie kotów dorosłych i wygrał dwukrotnie swoje pierwsze certyfikaty do tytułu Champion.
Oktawian dał nam ogromny powód do dumy, ponieważ oprócz dwóch pierwszych miejsc w swojej klasie i kolejnych certyfikatów CAGCIB do tytułu Grand International Champion wygrał BIV, następnie wygrał Nominację do Best In Show, a w finale wystawy Oktawian wygrał Best In Show kategorii 3!
To już kolejna tak wielka wygrana na koncie sukcesów Oktawiana.

30 stycznia 2015
W styczniu przyszła na świat urocza jedynaczka Scarlett i Oktawiana, niebieska koteczka Ulla Lala, a kilka dni później po raz pierwszy została matką nasza Olympia. Urodziła pięć ślicznych maluszków.

2 stycznia 2015
W naszej hodowli jak zwykle dużo się dzieje.
Kociaki na literkę R wyjechały już do nowych domów, uszczęśliwiając swoje rodziny.
Dorastają nasze trzy S-księżniczki, a z końcem starego roku powitaliśmy nową gromadkę kociątek. Nasza piękna Hannelore urodziła pięć niebieskich maluszków: dwie koteczki i trzy kocurki. To kolejny miot w Montegri, tym razem na literkę "T".
W tym miesiącu spodziewamy się jeszcze narodzin kociątek - ich ojcem będzie nasz wspaniały kocur Oktawian Fils Montegri*PL, a mamą Scarlett Johnny,CZ.

1 listopada 2014
Mamy nowe kociątka.
Na świat przyszły córeczki Drusilli i Raidera: dwie niebieskie koteczki i jedna liliowa.

18-19 października 2014
W ten jesienny weekend pokazywaliśmy nasze koty na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych na Słowacji, w otoczonej górami Bańskiej Bystricy. To była dla nas bardzo udana wystawa, bo koty bardzo podobały się i sędziom i publiczności.
Orinda dwukrotnie wygrała Nominację do finału wystawy Best In Show. Do domu wróciła z tytułem Champion International. Jej brat Oktawian, który ostatecznie zdobył taki sam tytuł, na wystawie w Bańskiej Bystricy wygrał BIV Total - najpiękniejszy niebieski brytyjczyk wystawy. Oprócz tego Oktawian wygrał Nominację do Best In Show.
Natomiast Hannelore, która też tam z nami była, dwukrotnie wygrała miejsca pierwsze i dwa certyfikaty CAGCIB i wróciła do domu z tytułem Grand Champion International. Nie był to koniec sukcesów naszych pieknych kotów. Oktawian i Hannelore wygrali Best In Show Breeding Pair - Najpiękniejsza Para Kotów Hodowlanych Wystawy. Jesteśmy dumni tym bardziej, że sędziowie głosowali na nasze koty jednogłośnie.

20-21 września 2014
Ten weekend upłynął nam pod znakiem wystawy w Bydgoszczy.
Możemy się pochwalić, że i z tej wystawy nasze koty wróciły z dużymi sukcesami.
Tym razem największe osiągnięcie należało do Oktawiana. Nasz kocurek wygrał Nominację do Best In Show, a w finale wystawy głosami wszystkich sędziów
wygrał Best In Show! kategorii 3.
Oktawian wrócił z Bydgoszczy już z tytułem Champion.
Hannelore
przywiozła z bydgoskiej wystawy dwa kolejne certyfikaty CAGCIB, dwukrotnie wygrała BIV i dwukrotnie wygrała Nominacje do Best In Show.
Nasza słodka Orinda podobnie jak brat wróciła do domu z tytułem Champion,
ma na koncie także kolejną Nominację do Best In Show.
No a Raider wygrał ostatnie certyfikaty CAGCIB i obecnie nosi już tytuł Grand Champion International

16 września 2014
Na świat przyszły szczęśliwie dzieci naszej Muriel i Panthera Secret Recipe*SK.
Mamy dwa liliowe kocurki, jednego niebieskiego kocurka i dwie niebieskie koteczki.

13-14 września 2014
Po prawie trzymiesięcznej przerwie ponownie pokazaliśmy kilka naszych kotów na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych, tym razem w Warszawie.
Wystawę zakończyliśmy dużym sukcesem, bo wszystkie zaprezentowane przez nas koty zostały bardzo dobrze ocenione przez sędziów.
Oktawian, nasz 11 miesięczny niebieski kocurek zadebiutował na tej wystawie
w kategorii kotów dorosłych. Poszło mu bardzo dobrze, bo zarównio na wystawie sobotniej jak i niedzielnej pokonał aż czterech konkurentów, wygrywając pierwsze miejsca i dwa certyfikaty CAC do tytułu Champion.
Niebieska szylkretka Orinda, tak jak jej brat zadebiutowała w kategrorii kotów dorosłych. Orinda w sobotę oprócz pierwszego certyfikatu CAC wygrała BIV Total,
co oznacza, że została uznana za najpiękniejszą niebieską szylkretkę wystawy.
W niedzielę Orinda wygrała kolejny certyfikat CAC a dodatkowo wygrała Nominację do Best In Show.
Największy sukces tej wystawy należy do naszej niebieskiej koteczki Hannelore, która oprócz dwóch wygranych certyfikatów CAGCIB, do tytułu Grand Champion International, na wystawie niedzielnej wygrała BIV, następnie wygrała Nominację do Best In Show, a w finale wystawy wygrała Best In Show! kategorii 3.
Na wystawie warszawskiej po raz pierwszy pokazaliśmy naszego nowego kocurka liliowego Prado Jewel Sapphire - Prado na obydwu wystawach wygrał miejsce pierwsze, Ex.1.

21-22 czerwca 2014
W tych dniach gościliśmy w Płocku, na XIX i XX Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych. Nasze koty spisały się tam świetnie i po raz kolejny mogliśmy cieszyć się z ich sukcesów. Niebieska szylkretka Orinda wygrała Nominację do Best In Show, a koteczka niebieska Hannelore oprócz dwóch certyfikatów CAGCIB do tytułu Grand Champion International także wygrała Nominację do Best In Show.
Największy sukces należy do naszego kocurka Oktawiana, który na obydwu wystawach wygrał BIV, dwukrotnie wygrał Nominacje do Best In Show, a na wystawie sobotniej wygrał Best In Show juniorów!!! kategorii 3.
Na dzień dzisiejszy jest to największe wystawowe osiągnięcie Oktawiana.

8-9 maja 2014
Z Krakowa przywieźliśmy miłe wspomnienia i wystawowe sukcesy:) Nasz kocurek Oktawian w obydwa wystawowe dni otrzymał od sędziów oceny doskonałe: 2x Ex1.
Na wystawie w sobotę sędzia Yan Roca-Folch nominował go do Best in Show. Natomiast w niedzielę Oktawian wygrał BIV.
Będąc w Krakowie odwiedzilismy też Magdę i Jędrka, pod opieką których mieszka jeden z naszych kocurków, syn Drusilli Iglo Fils Montegri*PL. Iglo to już dorosły kocurek, o imponującym wyglądzie i pięknie wybarwionych, super okrągłych oczach. Jesteśmy z niego dumni :)

11 maja 2014
Na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych organizowanej w dniach 10-11 maja w Łodzi nasze koty odniosły nowe sukcesy.
Siedmiomiesięczna Orinda Fille Montegri*PL wygrała BIV Total.
Natomiast nasza Muriel, która właśnie na tej wystawie rozpoczęła swoją karierę w klasie kotów dorosłych wygrała swój pierwszy certyfikat do tytułu Champion, oraz Nominację do Best In Show!

25 kwietnia 2014
Dzisiaj przyszły na świat dwa niebieskie kocurki. Są to synowie naszej Scarlett Johnny,CZ i NW'12 SC Panthera Secret Recipe*SK.
Kocurki będą nosiły imiona na literkę "Q".

16 kwietnia 2014
Z Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych zorganizowanej w dniach 12-13 kwietnia w Goleniowie przez Cat Club Pomerania wróciliśmy z kilkoma sukcesami naszych kotów.
Nasz piękny kocur IC Raider Johnny,CZ oprócz kolejnego certyfikatu do tytułu Grand International Champion, wygrał BIV oraz Nominację do Best In Show.
Najwięcej powodów do radości dały nam jednak osiągnięcia naszej "młodzieży". Niebieska szylkretka Orinda aż dwukrotnie wygrała Nominacje do Best In Show!
Jej brat niebieski kocurek Oktawian Fils Montegri*Pl na wystawie niedzielnej wygrał BIV Total - sędzia uznała go za najpiękniejszego niebieskiego brytyjczyka całej wystawy. Oktawian pokonał w tej rywalizacji dorosłe, nawet bardzo utytułowane koty. Tego samego dnia Oktawian wygrał jeszcze Nominację do Best In Show.

7 kwietnia 2014
Możemy pochwalić się kolejnym sukcesem wystawowym kocurka pochodzącego z naszej hodowli - syn Drusilli IC Intan Fils Montegri*PL, który mieszka w hodowli Cat's Avenue, na niedzielnej wystawie w Jaworznie wygrał BIV oraz Nominację do Best In Show!!!.

8-9 marca 2014
W ten słoneczny marcowy weekend braliśmy udział w Międzynarodowych Wystawach Kotów Rasowych w Rydze. Wystawy organizował Latvian Cat Fanciers Clubs Association (CFCA) Rebuss. Nasze koty Fiorella i Raider bardzo ładnie zaprezentowały się na tych wystawach. Fiorella Fille Montegri*PL wróciła z Łotwy z tytułem International Champion. Wygrała też pierwszy certyfikat do kolejnego tytułu.
Nasz kocur Raider Johnny,Cz wygrał natomiast kolejne certyfikaty do tytułu Grand International Champion.

22-23 lutego 2014
W tych dniach w Legionowie pod Warszawą odbyły się Międzynarodowe Wystawy Kotów Rasowych, na których zadebiutowały trzy nasze kociaki z miotu "O": Olympia, Oktawian i Orinda.
Niebieski kocurek Oktawian w obydwa wystawowe dni zajął miejsce pierwsze w klasie kociąt i zebrał bardzo pochlebne opinie od sędziów, ale największy sukces odniosła jego siostra, nasza mała niebieska szylkretka Orinda Fille Montegri*PL.
Orinda zarówno na wystawie sobotniej, jak i niedzielnej pokonała konkurencję i wygrała pierwsze miejsca w klasie kociąt. Oprócz tego w sobotę Orinda wygrała Best in Variety w klasie kociąt, co oznacza, że została uznana przez sędziów za najpiękniejszego kociaka wystawy w kolorze niebieski szylkret.
Niedzielna wystawa przyniosła jeszcze większy sukces :)
Orinda wygrała BIV Total - została uznana za najpiękniejszą niebieską szylkretkę na całej wystawie.

11 stycznia 2014
Na Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych, która odbyła się w Warszawie
nasza młodziutka koteczka Muriel Fille Montegri*PL odniosła duży sukces.
Muriel zajęła miejsce pierwsze w klasie kociąt, ponadto wygrała Best in Variety w klasach kociąt i juniorów, a sędzia Mr Veikko Saarela z Finlandii nominował ją także do finału wystawy Best In Show.

Montegri*PL :: Magdalena i Zbigniew Garncarek :: Warszawa :: tel.: +48 600 522 008 :: e-mail: bri@montegri.pl